Catsaray

İstanbul’da kışlar felaket soğuk geçiyor, bunu zaten bilmeyen yok. Normalde yüzüne bakmayacağımız alt ve üst içliğe artık çok iyi davrandığımız zamanlardayken biraz işe yaramak istedik ve CatSaray projemizle baş başa romantik dakikalar geçirmeye başladık.

CatSaray en basit anlatımıyla bir kedi evidir. Fakat sahtekar bir emlakçı edasıyla anlatmamız gerekirse; dört Bomonti kasasından oluşan temeli çok sağlamdır. Deprem, sel, kasırga, sarhoş dereye düşen dayı bile etki edemez. Bizim bacanağın evinde de aynı temel var… Biz yaptırdık oradan biliyoruz…

Sokak kedilerine kışlık olarak düşlediğimiz CatSaray’ın ilk çizimlerimizden sonra; “Ulan olur mu olur aslında, biz bunu gerçekten yapalım.” diyerek endüstriyel çizimleriydi, 3D render’ıydı, OCB’siydi, kilidiydi, kapağıydı girişerek CatSaray’ı tamamladık.

Hala Beşiktaş’taki Abbasağa Parkı’nda bulunan CatSaray’a yolunuz düşerse ona selam söyleyin, arada biraz mama bırakın, su kaplarını doldurun, içindeki kedileri sevin ki siz de karşılıksız sevildiğinizi çapkın bir kediden yiyeceğiniz göz kırpışıyla biraz da olsa hissedin.

İşlere göz at...