One Love 2014

One Love, her sene İsmail Türüt sıcaklarının ve en uyumlu yazlık kıyafetleri üstüne geçirmenin zamanının geldiğini duyuran, şehirde “Festivallerin festivali” olarak da bilinen iki-üç günlük müzikle dolu hafta sonunu müjdeler. 2014 senesinde ise One Love, yaşanan Soma Faciası’ndan dolayı buruk bir beklenti içinde yolu gözlenen bir kafa dağıtma festivaline dönüştü...

Bu kabuk değişiminden ötürü “Müzik Birleştirir” etiketiyle ilerleyen festivalin tanıtım filmlerini, baştan yarattığımız “Müziksiz Hayat, Hayata Benzemez” sloganıyla tanıştırıp, müziksiz olarak yeniden yorumladık.

"Herkese kafa göz dalıyorum, sonunda aslında kendimi dövüyormuşum" diye özetleyebileceğimiz Fight Club ve "Boksör satışlarda, Zed öldü, lanet olasıca dans ve arabadaki çocuk ölmeyeydi iyiydi" temalı Pulp Fiction üzerinden yarattığımız animasyonlar, müziksiz bir paralel evreni, iyi polis 8-Bit ve kötü polis dublajla bir köşeye çekip güzelce sorguluyor.

Ek olarak festival için tasarladığımız tabelaların önünde de yüzlerce kişi fotoğrafını çekti, binlerce Instagram like’ı yağdı, DM’den hunharca herkes birbirine şakalı mesajla yürüyüp, festival ekmeğini çıkardı, biz de mutlu uyuduk.